انواع ثبت سفارش

انواع ثبت سفارش به صورت ذیل است:
1- دیداری 2ـ مدت‌دار 3- یوزانس 4- واردات در قبال صادرات 5- بدون انتقال ارز
1- اعتبار اسنادی دیداری: Sight Documentary Credit
اعتباریست كه طبق آن بانك ابلاغ كننده پس از رویت اسناد ارایه شده از سوی ذینفع در صورت رعایت تمامی شرایط و ضوابط اعتبار به وسیله وی وجه آن را بلافاصله می‌پردازد.
2ـ اعتبار اسنادی مدت‌دار: Deferred Letter Of Credit
اعتباریست كه بلافاصله پس از ارایه اسناد از سوی ذینفع قابل پرداخت نیست وجه آن پس از مدت تعیین شده در اعتبار پرداخت می‌گردد
3ـ اعتبار اسنادی یوزانس: usance Credit
ثبت سفارش براتی است. یوزانس به بیان دقیق به معنی مهلتی است كه طبق عرف، در تجارت میان دو كشور برای پرداخت وجه برای برات ارزی تعیین می‌گردد. امروزه این كلمه اغلب به معنی مهلت برای هر براتی به كار می‌رود.
در عرف تجارت بین‌الملل به معنای نوعی معامله نسیه تضمین شده است از این لحاظ یوزانس گونه‌ای اعتبار اسنادی مدت‌دارDeferred Letter Of Credit به حساب می‌آید كه بر خلاف اعتبار اسنادی دیداری Sight Letter Of Credit وجه اعتبار به محض ارایه اسناد حمل كالا توسط ذینفع به بانك كارگزار به وی پرداخت نمی‌شود. در اعتبار اسنادی مدت‌دار سند قابل معامله‌ای مثل برات صادر نمی‌گردد. به علاوه این گونه اعتبارها قابل معامله نیست. در صورتی كه در معاملات یوزانس برات صادر می‌شود.
4ـ ثبت سفارش واردات در قبال صادرات
واردات در قبال ارایه پروانه صادراتی معتبر صورت پذیرفته در ازای ارزش صادراتی و ممهور مهر گمرك خروجی از كشور می‌باشد اعتبار مورد قبول گمرك از تاریخ پروانه صادراتی با كوتاژ وارداتی یكسان می‌باشد.
5ـ ثبت سفارش بدون انتقال ارز
ثبت سند به صورت بدون انتقال ارز به دو صورت:
الف: 18 قلم كالای اعلام شده شامل پوشاك ـ پارچه ـ سیگار ـ قطعات كامپیوتر ـ قطعات خودرو و…..
ب: اجزار و قطعات منفصله مورد نیاز واحد تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری از وزارت صنایع می‌باشد.

This post is also available in: faفارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *